Cytaty
Teksty o błędach (169 cytatów)

9

Pragnienie, by żyć lepiej, nie jest niczym złym, ale błędem jest styl życia, który wyżej stawia dążenie do tego, by mieć aniżeli być, i chce więcej mieć, nie po to aby bardziej być, lecz by doznać w życiu najwięcej przyjemności.

Tematy
3

Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać.

Tematy
3

- Czy wiesz jakie są najcięższe grzechy twego życia?

- Popełniłem za wiele błędów, żeby ufać, że nie mylę się kiedy teraz myślę o przeszłości.

Tematy
1

Wolę błędy entuzjasty od obojętności mędrca.

Tematy
1

Nikt nie jest wolny od błędu, począwszy ode mnie samego.

Tematy
1

Kto zbyt lekko przyznaje się do błędów, rzadko jest zdolny do poprawy.

1

Błąd jest tym bardziej niebezpieczny, im więcej w nim prawdy.

1

Boję się spróbować, bo jeśli mi się nie uda, to nie wyobrażam sobie reszty mojego życia. Bezpieczniej jest pozostawać w sferze marzeń, niż ryzykować popełnienie błędu.

Tematy
0

Błąd to zło, które popełnia się bez przyjemności.

Tematy
0

[...] człowiek myśli [...], że wcześniej czy później coś się wydarzy. Poważny błąd. Życie może być doskonale krótkie i puste zarazem. Dni upływają monotonnie, nie zostawiając najmniejszego śladu ani wspomnienia.

Część pierwsza, Rozdział 12, strona 51
Tematy
0

Społeczeństwo ludzkie [...] jest czymś w rodzaju potwora, jego główne produkty uboczne to trupy i gruzy. Niczego się nie uczy, wciąż popełnia te same kretyńskie błędy, przehandlowuje długotrwałą pracę za krótkotrwałe kołacze. Przypomina gigantycznego ślimaka niezmordowanie wgryzającego się we wszystkie inne bioformy na planecie, mordującego życie na Ziemi i wysrywającego je w formie wyprodukowanych i szybko odchodzących w zapomnienie plastikowych śmieci.

Tematy
0

[...] ogórek piszemy dziś z błędem ortograficznym. Słowo to pochodzi z perskiego i w oryginale brzmi angurion, w niemieckim Gurke, w rosyjskim oguriec. A co stało się w języku polskim? Przez skojarzenie z górą pierwotną pisownię „u” zastąpiło „ó”. To oczywiście nie znaczy, że powinniśmy to zmienić i na siłę pisać ogórek przez „u”.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o błędach
Opis tematu

Brak dodatkowych informacji o wybranym temacie.