Cytaty
Teksty o Biblii (6 cytatów)

2

Niewykluczone, że potrafimy dokonać rzeczy większych niż Chrystus, ponieważ to, co o nim przekazała nam Biblia, jest poetycko upiększone.

Tematy
1

[Biblia] jest to księga bardzo interesująca. Zawiera wiele szlachetnej poezji, trochę pomysłowych baśni, trochę ociekających krwią historii, trochę pożytecznych morałów, mnóstwo nieprzyzwoitości i ponad tysiąc kłamstw.

0

[…] obowiązującą w naszych czasach Biblię złożyli i zredagowali ludzie, którymi kierowały względy polityczne – chcieli wypromować boskość człowieka o imieniu Jezus Chrystus i wykorzystać jego wpływy, by umocnić fundamenty swojej władzy.

Tematy
0

Biblia jest dobra, to droga do wiedzy. Ale jeszcze nie sama wiedza.

Tematy
0

Pismo święte: święte księgi naszej świętej religii, w odróżnieniu od fałszywych, heretyckich pism, na których oparte są wierzenia innych.

Tematy
0

Ilu ludzi wyżywiła Biblia - komentatorów, drukarzy, introligatorów?

Tematy

Cytaty o Biblii
Opis tematu

Do IV wieku n.

e. nie było powszechnie przyjmowanego kanonu Biblii. Lokalne kościoły, jak i poszczególne regiony, miały do niego własne podejście.

Na Wschodzie odrzucano Apokalipsę, na Zachodzie – List do Hebrajczyków, a do pism kanonicznych zaliczano np. List Barnaby. Kościół Syryjski początkowo uznawał 22 księgi.