Cytaty
Teksty o bezsenności (9 cytatów)

1

[...] nie mógł zasnąć. Noc była tak cicha, że wydawało mu się, iż słyszy, jak obraca się Ziemia.

Tematy
0

Po cóż nam wyobraźnia jak nie po to, by odgrywać, powtarzać i hołubić w sobie krwawe możliwości? Zemstę można wyegzekwować po stokroć w ciągu jednej bezsennej nocy.

Czternaście, strona 165
Tematy
0

Jedyną rzeczą, o której nie można mówić, jeśli się jej nie poznało, jest bezsenność. To, co Szekspir mówi o śnie, odbija doświadczenie człowieka, który najwidoczniej nie mógł spać bądź sypiał źle. W tej materii niczego się nie wymyśla.

0

Po bezsennej nocy papieros ma smak złowieszczy.

Tematy
0

Człowiek cierpiący na bezsenność, gdy dłuższy czas wydany jest na pastwę swej dolegliwości, podobnie jak większość ludzi w stanie nerwowego wyczerpania kieruje uczucia niechęci, nienawiści, i wręcz zapędy destrukcyjne przeciwko samemu sobie i najbliższemu otoczeniu.

Tematy
0

A ja wam mówię, że Bóg ma też noce bezsenne.

Tematy
0

Nocy, które przespaliśmy, jakby nigdy nie było; pozostają nam w pamięci tylko te, w które cierpieliśmy, nie mogliśmy zmrużyć oka. Stąd suma naszych nocy jest sumą naszych bezsenności.

Tematy
0

Człowiek cierpiący na bezsenność jest siłą rzeczy teoretykiem samobójstwa.

Tematy
0

Świadomie chcieć zasnąć to pewna bezsenność, świadome usiłowanie wczucia się w pracę własnego systemu trawienia - to jego nieunikniony roztrój. Świadomość to trucizna, to środek toksyczny dla osobnika, który stosuje go na samym sobie.

Tematy

Cytaty o bezsenności
Opis tematu

Brak dodatkowych informacji o wybranym temacie.