Cytaty
Teksty o Anglii (8 cytatów)

4

Niemcy i Francuzi są stworzeni do komponowania muzyki; Włosi, by ją śpiewać; Polacy, by ją zagrać; Rosjanie, by ją zatańczyć; Anglicy, by jej słuchać; Amerykanie zaś, by za nią zapłacić.

Tematy
0

Zwyczajowo mówi się, że to niewyobrażalne, aby Wielka Brytania wystąpiła z Unii Europejskiej. Ale unikanie tego typu rozważań to nędzna namiastka własnych sądów.

Tematy
0

Wielka Brytania jest najlepszym krajem Europy. W ciągu mojego życia sprawcami wszystkich problemów były kontynentalne kraje Europy, a ich rozwiązywaniem zajmowały się anglojęzyczne państwa świata.

Tematy
0

Anglicy mają sto religii, lecz tylko jeden sos.

Tematy
0

Każdy Anglik jest wyspą.

Jeder Engländer ist eine Insel.

Tematy
0

Oto jeszcze jedno zastosowanie zasady względności [...]: dzisiaj określają mnie w Niemczech jako niemieckiego uczonego, a w Anglii jako szwajcarskiego Żyda. Gdyby los przeznaczył mi kiedyś rolę czarnej owcy, sytuacja się odwróci: dla Niemców będę szwajcarskim Żydem, a dla Anglików niemieckim uczonym.

Tematy
0

Do Anglii pojechałem właściwie, aby nauczyć się pisać po niemiecku.

0

Angielscy geniusze wyprzedzają modę, niemieccy idą za nią.

Tematy

Cytaty o Anglii
Opis tematu

Obszar Anglii stanowią głównie równiny i pagórki.

Na północy teren jest bardziej górzysty, np. w Lake District czy Górach Pennińskich. W kraju panuje klimat morski. Temperatura jest umiarkowana, zimą rzadko schodzi poniżej zera, latem dochodzi do 32 stopni.

Poza głównym obszarem, zajmującym południową i środkową część wyspy Wielka Brytania, na Anglię składa się także ponad 100 mniejszych wysp, takich jak Scilly czy Wight. Począwszy od VIII wieku zamieszkana przez Anglosasów Anglia była najeżdżana przez wikingów.