Cytaty
Teksty o śmierci (493 cytaty)

1

W miarę jak nasze spotkanie ze śmiercią się oddala, ludzkie życie staje się coraz mniej ujmujące, znaczące, a nawet mniej piękne.

Tematy
1

Miłość silniejsza jest od śmierci, ale zdarza się, że mizerny nałóg silniejszy jest od miłości.

Tematy
1

Bo właśnie śmierć jest najdokładniejszą młodości miarą, starość nie potrzebuje już żadnej miary.

Tematy
1

Śmierć to aromat istnienia. Tylko ona nadaje smak chwilom, tylko ona pokonuje ich mdłość.

Tematy
1

Tęsknię za cierpieniem, które uczyni mnie gotowym i żądnym śmierci.

Tematy
1

Przestać być nie oznacza nic, nie może oznaczać czegokolwiek. Po co zajmować się tym, co następuje po nierzeczywistości, pozorem przychodzącym po innym pozorze? Śmierć istotnie jest niczym, co najwyżej symulakrem tajemnicy, podobnie jak samo życie. Antymetafizyczna propaganda cmentarzy...

Tematy
1

Niełatwo jest żyć po śmierci. Czasem trzeba na to stracić całe życie.

Tematy
1

Pośród śmierci trwa życie, pośród kłamstwa trwa prawda, pośród ciemności trwa światło. Stąd wnioskuję, że Bóg jest życiem, prawdą i światłem.

Tematy
0

[...] oblicze śmierci ukazuje się powoli w całym swoim blasku. Trzecie tysiąclecie świetnie się zapowiada.

Część pierwsza, Rozdział 3, strona 19
Tematy
0

Ludzie [...] spodziewają się, że pijak umrze śmiercią pijaka [...]. Nawet jeśli przestał być pijakiem.

Policjant biblioteczny, Rozdział piętnasty – Angle Street (III)
Tematy
0

[...] skoro życie jako takie ma jakikolwiek sens, musi mieć go również cierpienie. Ludzka egzystencja nie jest bowiem kompletna bez cierpienia i śmierci.

Część pierwsza: Moje przeżycia w obozie koncentracyjnym, strona 111
Tematy
0

Nieśmiertelność to koncepcja [...]. Jeśli potraktujesz śmiertelność jako byt – nie śmierć, ale jej przeczucie i strach przed nią – wtedy nieśmiertelność jest brakiem takiego strachu.

Tematy
0

Najlepsze choroby, z punktu widzenia interesu [...] to te, które mają długotrwały charakter. Idealnie – to znaczy, by wyciągnąć z tego maksymalny zysk – pacjent powinien albo wyzdrowieć, albo umrzeć, tuż zanim skończą mu się pieniądze.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o śmierci
Opis tematu

Śmierć człowieka jest powszechnie uznawana za smutną i nieprzyjemną okoliczność, przede wszystkim dla ludzi, czego przyczyną jest zazwyczaj zerwanie więzi towarzyskiej i rodzinnej ze zmarłym lub uczucie skierowane do niej.

Wspólnym elementem większości wierzeń ludów świata jest życie pozagrobowe, które w zależności od popełnionych przez człowieka czynów może być dla niego nagrodą lub sądem oraz karą. Poza śmiercią całego organizmu można także wyróżnić śmierć. poszczególnych organów (np. kory mózgu, serca, nerek, wątroby),.

komórek. Opieka nad umierającym pacjentem, zapewnienie równowagi pomiędzy funkcjami leczniczymi i opiekuńczymi stanowi trudne wyzwanie dla lekarzy i rodziny.