Cytaty
Teksty o kotach (63 cytaty)

0

Milczenie kotów jest zaraźliwe.

Tematy
0

Spośród wszystkich zwierząt tylko koty prowadzą życie kontemplacyjne.

Tematy
0

Psy mają panów, koty mają służących.

Tematy
0

Koty są przebiegłe i doskonale zdają sobie z tego sprawę.

0

Różnica między psem a kotem. Pies myśli: człowiek mnie karmi i chroni, widocznie musi być bogiem. Kot myśli: człowiek mnie karmi i chroni, widocznie jestem bogiem.

Tematy
0

Zdobyć przyjaźń kota nie jest łatwo. To zwierzę filozoficzne, ułożone, spokojne, przywiązane do swoich nawyków, miłośnik czystości i porządku. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie, może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy nie zostanie waszym niewolnikiem.

Tematy
0

Koty doskonale wiedzą, kto je lubi, a kto nie. Jednak nie obchodzi ich to na tyle, by coś z tym zrobić.

0

Obcując z kotem, człowiek ryzykuje jedynie to, że stanie się wewnętrznie bogatszy.

Tematy
0

Ktokolwiek choć trochę miał z nimi do czynienia, wie doskonale, że koty wykazują się nieskończoną cierpliwością wobec ograniczeń ludzkiego rozumu.

Tematy
0

Koty, kobiety i wielcy zbrodniarze mają tę jedną wspólną cechę, ucieleśniają nieosiągalny ideał i zdolność do kochania siebie samego, co czyni ich w naszych oczach tak atrakcyjnymi.

Tematy
0

Gatunek ludzki jest jedynym, który ma trudności z postrzeganiem siebie jako gatunku. Kot zdaje się nie mieć żadnego problemu z tym, że jest kotem; to całkiem proste. Koty nie mają najwyraźniej żadnych kompleksów, wahań, wewnętrznych konfliktów ani nie okazują najmniejszych oznak tego, że wolałyby raczej być psami.

Tematy
0

Kot nas nie przytula, on przytula siebie do nas.

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Cytaty o kotach
Opis tematu

kot domowy – udomowiony gatunek ssaka z rzędu drapieżnych z rodziny kotowatych.

kot – określenie każdego ssaka z rodziny kotowatych. kot (Felis) – rodzaj ssaków z rodziny kotowatych. kot – w gwarze łowieckiej zając.

Geografia Polski. Kot – jezioro w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie mrągowskim, w gminie Mrągowo, położone na Pojezierzu Mrągowskim.