Cytaty z książek
Nowo dodane cytaty

5

Żyje się za pieniądze, ale nie należy żyć dla pieniędzy.

Tematy
4

Kiedy szczęście stoi przed nami, wydaje się tak wielkie, że sięga stropu nieba. Ażeby przejść przez nasz próg, robi się tak małe, że często już go nie dostrzegamy.

Tematy
5

Szczęście nie da się zdefiniować, opisać można jedynie nieszczęście. Przestań być nieszczęśliwy, to zrozumiesz. Miłości nie można zdefiniować, brak miłości można. Kiedy pozbędziesz się braku miłości - zrozumiesz.

Tematy
6

Prawdziwe szczęście w życiu nie polega na uśmiechach radości, ale właśnie na tych momentach niepewności, kiedy wszystko może się odwrócić, tylko że nikt nie wie, w którą stronę.

Tematy
1

Ciekawość jest podstawą wszelkiej edukacji i jeśli mi powiecie, że ciekawość zabiła kota, odpowiem po prostu, że kot zginął szlachetnie.

Tematy
1

Niech pociechą dla nas będzie to, iż żaden ból na świecie nie trwa wiecznie. Kończy się cierpienie, pojawia się radość - tak równoważą się nawzajem.

Tematy
1

Wdzięczność jest najpiękniejszą formą szczęścia: należy zarówno do jego przyczyn jak i skutków.

Tematy
6

Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia.

Tematy
1

Litość jest kiepskim materiałem do budowy fundamentów.

Część druga, Rozdział 2
Tematy
1

Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, skorzystałby człowiek, a stracił kot.

Tematy
2

Morze, zapewne wskutek zawartej w nim soli, nadaje szorstkość zewnętrznej powłoce swych sług, lecz zachowuje słodycz ich ducha.

Tematy
2

Nie istnieje nic takiego, czego by sztuka nie mogła wyrazić [...].

Tematy
1

Kto nie ma tej dziecinnej wiary, że istnieje jakaś sprawiedliwość? Sprawiedliwość wpisana w porządek świata, która prędzej czy później sprawia, że kara dosięga niegodziwców, a dobrzy zostają nagrodzeni.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach