Psy gończe
Wynik 5 / 5 na podstawie 1 oceny (1 wydanie)

Wydawnictwo Smak Słowa

Psy gończe – Wydawnictwo Smak Słowa

Psy gończe

William Wisting zostaje zawieszony w czynnościach w związku z podejrzeniem o fabrykowanie dowodów w głośnej sprawie zabójstwa Cecilii Linde. 17 lat później, wychodzi na jaw, że dowody, na podstawie których skazano sprawcę zostały sfałszowane. Media wietrzą sensację.

Przez wszystkie lata służby w policji Wisting tropił przestępców. Teraz sam jest przynętą i musi jak najszybciej ustalić, potajemnie i na własną rękę, kto z jego współpracowników sfabrykował materiał dowodowy, i co tak naprawdę wydarzyło się 17 lat temu.

Jak zawsze może liczyć na córkę, Line, która jest dziennikarką, ale pomoc przychodzi również z zupełnie nieoczekiwanej strony. Nagle ginie kolejna młoda dziewczyna. Zaczyna się dramatyczny wyścig z czasem.

ISBN
978‍-83‍-62846‍-15‍-1
Ilość stron
384
Wydana
04-05-2015

Recenzje książki
Nowo dodane opinie o książce

Tę książkę Horsta czytałem wyjątkowo długo, jeśli zmierzyć czas od momentu przeczytania pierwszej strony do ostatniej. Ale jak już miałem te kilkadziesiąt minut na lekturę, czas biegł niesamowicie szybko. Oznacza to, że inne sprawunki skutecznie nie pozwalały mi na sięgnięcie po „Psy gończe” (łącznie z lekturą pozostałych książek), a z drugiej – gdy już los nam sprzyjał – historia była wciągająca.

Jørn Lier Horst stworzył kolejny raz rozbudowaną, wielowymiarową powieść wokół swojego flagowego bohatera, Williama Wistinga. Historia dotyczy spraw nie tylko bieżących (morderstwo właściciela psa i porwanie młodej dziewczyny), ale również przeszłości. Jak czytamy na obwolucie, William Wisting zostaje zawieszony w czynnościach w związku z podejrzeniem o fabrykowanie dowodów rzeczowych.

W związku z tym, że przeszłość sięga kilkunastu lat wstecz, wiele szczegółów trudno jest przywołać z pamięci. Z drugiej zaś strony łatwiej spojrzeć na całą sprawę z dystansu i ocenić, gdzie popełniono błędy.

Jak dla mnie ta opowieść spełnia wszystkie wymogi klasycznego kryminału: jest zabójstwo, jest porawnie, jest oszczerstwo. Fabułę wzbogaca tradycyjnie relacja Williama Wistinga z córką, dziennikarką śledczą, która również jest zaangażowana w sprawę.

Warto sięgnąć po „Psy gończe”. Kolejną książkę, która potwierdza kunszt i talent Jørna Liera Horsta.

Nowo dodane cytaty
Psy gończe

1

W początkowej fazie dochodzenia wyobraźnia mogła okazać się ważniejsza od wiedzy, ponieważ pozwala dostrzec nowe tropy.

Rozdział 70, strona 326
Tematy
0

Wszyscy żądają wolności wypowiedzi [...]. Ale nikt nie chce dla niej cierpieć.

Rozdział 83, strona 384
Tematy