Moje lata na Downing Street
Wynik 5 / 5 na podstawie 1 oceny (1 wydanie)

Moje lata na Downing Street

Żaden współczesny premier nie próbował zmienić Wielkiej Brytanii i jej miejsca w świecie równie radykalnie jak Margaret Thatcher. W książce The Downing Street Years Żelazna Dama odtwarza swój czas u steru władzy, uzasadnia własne przekonania i zdradza metody, jakimi starała się wcielić je w życie.

Brutalnie szczera w ocenie współpracowników; frapująca jako niewyczerpane źródło wiedzy o najdramatyczniejszych momentach swoich rządów - wojnie o Falklandy, strajkach górnicznych, zamachu w Brighton, aferze Westland czy wreszcie trzech kolejnych zwycięstwach wyborczych. Margaret Thatcher daje w tej książce fascynujące świadectwo determinacji i namiętności przeplatających się w cieniu polityki.

ISBN
978‍-83‍-934595‍-5‍-1
Ilość stron
896
Wydana
30-11-2011

Recenzje książki
Nowo dodane opinie o książce

Nikt jeszcze nie dodał
recenzji tej książki

Bądź pierwszy! — Napisz recenzję

Nowo dodane cytaty
Moje lata na Downing Street

1

[...] to, co jest dobre dla Niemiec, niekoniecznie musi sprawdzić się u nas.

w kontekście naśladowania rozwiązań zastosowanych w Niemczech w ich decyzjach dotyczących gospodarki narodowej przed 1980 rokiem

Rozdział IV: Nie wszystko w porządku, Jack, Kłopoty z przemysłem, strona 108
Tematy
1

Faktem jest [...], że w gospodarce rynkowej rząd nie wie – i nie może wiedzieć – skąd wezmą się nowe miejsca pracy; gdyby wiedział, wszystkie te interwencjonistyczne metody „wybierania zwycięzców” i „popierania sukcesu” nie doprowadziłyby do wybrania przegranych i do spowodowania klęski.

Rozdział IV: Nie wszystko w porządku, Jack, Kłopoty z przemysłem, strona 107
Tematy