Michio Kaku
Wynik 5 / 5 na podstawie 1 oceny.

Informacje o autorze
Michio Kaku

Jego obiektem zainteresowania są związki między oddziaływaniem silnym, oddziaływaniem słabym, grawitacją i elektromagnetyzmem. Interesuje się też fantastyką i gadżetami w niej występującymi (np. miecz świetlny, roboty). Prowadzi program telewizyjny Fantastyka w laboratorium. Żonaty z Shizue Kaku, z którą ma dwie córki. Dalej niż Einstein: kosmiczna pogoń za teorią wszechświata (Beyond Einstein: Superstrings and the Quest for the Final Theory), Michio Kaku & Jennifer Trainer, PIW, Warszawa 1993, ​ISBN 83-06-02222-X​. Hiperprzestrzeń: naukowa podróż przez wszechświaty równoległe, pętle czasowe i dziesiąty wymiar (Hyperspace: A Scientific Odyssey Through Parallel Universes, Time Warps, and the Tenth Dimension), Prószyński i S-ka, Warszawa 1995, ​ISBN 83-86669-52-7​.

Nowo dodane książki
Michio Kaku (9 książek)

Na powyższej półce znajdziesz nowo dodane książki, których autorem jest Michio Kaku.

Zobacz wszystkie książki.

Nowo dodane cytaty
Michio Kaku

0

Do lat osiemdziesiątych fizycy tonęli w morzu cząstek subatomowych. Za każdym razem, gdy w potężnych akceleratorach rozbijali na części atomy, odkrywali w wyrzucanych szczątkach mnóstwo nowych cząstek. Było to tak frustrujące, że J. Robert Oppenheimer stwierdził, iż Nagrodę Nobla z fizyki należałoby przyznać temu fizykowi, który w danym roku nie odkrył żadnej nowej cząstki!

0

W fizyce nie można oznakować elektronów. Nie ma zielonych elektronów albo elektronów o imieniu Jaś. Elektrony nie mają indywidualności. Nie można ich zaobrączkować, jak robi się to czasem w przypadku dzikich zwierząt. Może powodem jest to, że cały Wszechświat składa się z jednego i tego samego elektronu, który odbija się tam i z powrotem w czasie.