Demian
Wynik 5 / 5 na podstawie 1 oceny (2 wydania)

Wydawnictwo Media Rodzina

Demian – Wydawnictwo Media Rodzina

Demian

Kolejny tom w nowej edycji klasycznych dzieł Hermana Hessego. Spragniony sensu życia Sinclair, znudzony iluzorycznością świata, w którym się wychował, wyrusza w fascynującą duchową podróż. Stawia pytania, które mają go doprowadzić do prawdziwego oświecenia, a w poszukiwaniu niełatwych odpowiedzi wspomaga go niezwykły przyjaciel – Max Demian. Ta pasjonująca opowieść o budowaniu własnej tożsamości pióra noblisty Hermana Hessego porusza kwestie o wymiarze tak uniwersalnym, że niezmiennie chwyta za serce zarówno dojrzewających, jak i dojrzałych czytelników na całym świecie.

ISBN
978‍-83‍-8008‍-363‍-9
Ilość stron
256
Oprawa
twarda

Demian

Moja to była sprawa uporać się z samym sobą i znaleźć własną drogę, a wywiązałem się z tego zadania źle, jak większość tych, których dobrze wychowano. Każdy człowiek przeżywa tę trudność. Dla przeciętnej natury jest to ów punkt życia, w którym wymagania własnego bytu wiodą najbardziej zaciekły spór z otaczającym światem, w którym stoczyć trzeba najbardziej zaciętą walkę o własną drogę naprzód. Wielu przeżywa ów zgon i ponowne narodziny, które są naszym losem, jedynie ten jeden raz w życiu, w chwili gdy próchnieć i stopniowo rozpadać się zaczyna świat dzieciństwa, gdy wszystko co ulubione chce nas opuścić, i nagle odczuwamy wokół siebie samotność oraz śmiertelny chłód wszechświata. A bardzo wielu na zawsze już pozostaje na tej mieliźnie, przez całą resztę życia lgnąc boleśnie do wszystkiego, co bezpowrotnie minęło, do marzenia o raju utraconym - najgorszego i najbardziej morderczego ze wszystkich marzeń.

ISBN
83‍-06‍-02849‍-X
Wydana
30-11-2000

Recenzje książki
Nowo dodane opinie o książce

Nikt jeszcze nie dodał
recenzji tej książki

Bądź pierwszy! — Napisz recenzję

Nowo dodane cytaty
Demian

2

Wszędzie szukali ludzie „wolności” oraz „szczęścia” gdzieś poza sobą, wyłącznie ze strachu, że przypomną im o własnej odpowiedzialności, o własnej ich drodze.

Rozdział siódmy, Pani Ewa
Tematy
0

Nikt nie ma snów, które jego nie dotyczą.

Rozdział siódmy, Pani Ewa
Tematy