Woody Allen
Woody Allen

Imię  Allan
Drugie imię  Stewart
Nazwisko  Konigsberg
Znany jako  Woody Allen

Książki

Autorzy na literę

103 cytaty

Cytaty
Woody Allen (103 cytaty)

4

Co z tego, że mamy XXI wiek i coraz lepsze technicznie cywilizacje, kiedy nie potrafimy dotrzeć do drugiego człowieka, a rozwój emocjonalny i duchowy większości ludzi pozostaje w epoce kamienia łupanego.

Tematy
3

Talent to kwestia szczęscia. Najważniejsza w życiu jest odwaga.

Talent is a matter of luck. Courage is the most important in life.

2

Nie jestem religijny więc nie czuję respektu przed żadną religią. Uważam, że wszystkie religie były fałszywe, oszukańcze i szkodliwe. Zarówno judaizm, jak i chrześcijaństwo. To, że jestem Żydem, ułatwia wywołanie śmiechu, gdy opowiadam niektóre żarty. Słowo Żyd stało się zresztą wytrychem, bo ludzie są na tym tle przewrażliwieni. Powiesz Żyd i wszyscy wybuchają śmiechem. Powiesz katolik i wszyscy wybuchają śmiechem. To zupełnie jak z seksem. Uważam, że wszyscy ludzie należą do tej samej religii i wszelkie wyznania postrzegam jak kluby zrzeszające miłośników pielgrzymek, masonów, itd. Nie rodzimy się Żydami, katolikami czy muzułmanami, tylko przyłączamy się do nich i dajemy im pieniądze, po czym uzyskujemy w ten sposób usprawiedliwienie naszej niechęci do innych. Nagle jestem z tymi, a nienawidzę tamtych. Nie ma to żadnego związku z religią – w jej głębszym, indywidualnym sensie.

Tematy
1

[...] na wróżbę i ciasteczko nabierzesz każde dziecko [...].

Uwaga, geniusze, tylko gotówka
1

-Co robisz w sobotę wieczorem?
-Popełniam samobójstwo!
-Hmm...w takim razie co powiesz na piątek wieczorem?

1

- Co ma pan zamiar robić po odsiedzeniu trzech wyroków po 95 lat za rozmaite przestępstwa?

- Hmm... Mam zamiar pracować z dziećmi!

0

Jak mogłem nie wiedzieć, że we wszechświecie istnieją rzeczy rzędu „długości Plancka”, liczące sobie jedną milionową jednej miliardowej części miliardowej części miliardowej części centymetra? Wyobraźcie sobie, jak trudno znaleźć takie maleństwo, kiedy upadnie na podłogę w ciemnej sali teatralnej.

Superstruna
0

Prawość to problem względny, lepiej go zostawić dociekliwym umysłom Jeana Paula Sartre'a czy Hannah Arendt. Prawda jest taka, że kiedy wyje zimowa wichura, a jedyne mieszkanie, na jakie nas stać, przybiera kształt tekturowego pudła na Drugiej Alei, to zasady i wzniosłe idee przejawiają skłonność do znikania w wirach kanalizacji.

Glory alleluja, sprzedane!
0

Człowiek to jedyna istota, która nie da napiwku kelnerowi.

Tako jadał Zaratustra
0

[...] my tu nie szyjemy, ot tak sobie, po prostu garniturów. My plasujemy naszych klientów w postmodernistycznej otulinie.

Sam, przedobrzyłeś bukiet w spodniach
0

[...] aktorstwo to w 90 procentach głos [...].

Okup pachnący szafranem
0

[...] gdyby zdarzyło mi się kiedyś mknąć z prędkością większą niż trzysta tysięcy kilometrów na sekundę i doścignąć światło sprzed wieków, to może bym się przeniósł w czasie do starożytnego Egiptu lub cesarstwa rzymskiego? Ale co bym tam robił? Właściwie nikogo nie znam.

Superstruna
0

O fizyce na pewno wiem tyle, że człowiekowi na brzegu czas upływa szybciej niż człowiekowi na łodzi, szczególnie kiedy człowiek na łodzi pływa z żoną.

Superstruna

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Woody Allen
Wynik 5 / 5 na podstawie 1 oceny.

Woody Allen – Cytaty.