Vincent van Gogh
Vincent van Gogh

Imię  Vincent
Drugie imię  Willem
Nazwisko  van Gogh

Autorzy na literę

12 cytatów

Cytaty
Vincent van Gogh (12 cytatów)

4

Biada temu, kto zadowolony jest z siebie; taki człowiek nigdy nie nabędzie rozumu.

3

Moim zdaniem to niczego nie jestem pewien, jednak widok gwiazd sprawia, iż zaczynam marzyć.

For my part I know nothing with any certainty, but the sight of the stars makes me dream.

2

Kochać to także umieć się rozstać. Umieć pozwolić komuś odejść, nawet jeśli darzy się go wielkim uczuciem. Miłość jest zaprzeczeniem egoizmu, zaborczości, jest skierowaniem się ku drugiej osobie, jest pragnieniem przede wszystkim jej szczęścia, czasem wbrew własnemu.

1

Nic nie poradzę, że moje obrazy się źle sprzedają. Ale nadejdzie czas, gdy ludzie zrozumieją, że są warte znacznie więcej niż cena farby, której użyłem do ich namalowania.

Tematy
1

Módl się o to, abyś umiał się modlić

1

Tak w życiu, jak i w malarstwie mogę sobie poradzić bez pana Boga. Nie mogę natomiast istnieć ja – człowiek cierpiący, bez czegoś większego ode mnie, czegoś, co wypełnia całe moje życie – bez siły twórczej.

I can very well do without God both in my life and in my painting, but I cannot, suffering as I am, do without something which is greater than I am, which is my life, the power to create.

1

Tylko dla miłości nie ma przeszkód.

0

Smutek będzie zawsze.

悲傷會永遠留存。

La tristesse durera toujours.

Tematy
0

Dobro czy zło jako takie są równie rzadkie, jak czysta czerń czy biel w przyrodzie.

Tematy
0

Aby człowiek dobrze czynił dla świata, musi umrzeć dla samego siebie.

0

Dobrze jest umierać, gdy się ma świadomość, że zrobiło się w życiu coś naprawdę dobrego, że pozostanie się w pamięci choćby kilku ludzi i będzie się przykładem dla potomnych.

0

Rybacy wiedzą, że morze jest niebezpieczne, a sztorm straszliwy, jednak nigdy nie traktują tych niebezpieczeństw jako wystarczającego powodu do tego, by pozostać na brzegu.

The fishermen know that the sea is dangerous and the storm terrible, but they have never found these dangers sufficient reason for remaining ashore.

Vincent van Gogh
Wynik 0 / 5 na podstawie 0 ocen.

Vincent van Gogh – Cytaty.