Cytaty
W księżycową jasną noc (16 cytatów)

1

[...] czyta słowo po słowie, jakby je wylizywał z książki.

Tematy
0

Wiesz, że po niemiecku szachy - Schach - to prawie to samo co walka? [...] A to nie jest żadna walka, tylko uwodzenie. Królowa stara się uwieść króla, wywabić go z jego miejsca, osłabić. To jest cudowna gra, kiedy gra się w ten sposób i nikt w niej tak naprawdę nie wygrywa ani nie przegrywa. Cały sekret zawiera się w słowach „szach-mat”. To matnia, sieć, intryga, a nie śmierć czy niewola. Kiedy tak patrzeć na szachy, są zabawne i łatwe.

Tematy
0

Szczerze mówiąc, sam nigdy nie wiedziałem, czy jestem największym grzesznikiem od czasów Kleopatry, czy może w ogóle nigdy nie zgrzeszyłem.

Tematy
0

Czas wlecze się niemiłosiernie. Gdyby człowiek miał przez całe życie trzymać wartę na śniegu, zdawałoby mu się, że żyje z pięćset lat.

Tematy
0

Stoimy [...], paląc i gapiąc się w śnieg w nadziei, że nic nie zobaczymy. Właściwie rzecz jest bardziej skomplikowana: chcemy za wszelką cenę zobaczyć wszystko, co jest do zobaczenia, a jednocześnie modlimy się, żeby nie było nic.

0

[...] umysł ludzki daje się pompować tylko do pewnych granic.

Tematy
0

[...] usiłuję wymyślić stosowne przyzwoite słowo na wyrażenie moich uczuć. Jeszcze się jednak do końca nie obudziłem. Przychodzi mi do głowy tylko „kurwa”.

0

Nie ma sensu myśleć o czasie: niedługo będzie po wszystkim, to wystarczy.

Tematy
0

Ołówka nie pożyczyłbym nikomu za nic na świecie. Człowiek musi mieć coś własnego [...].

Tematy
0

[...] picie zaliczamy do tej samej kategorii co przekleństwa: objawy zupackiej bohaterszczyzny, której należy się wystrzegać.

Tematy
0

Czekanie to dziewięćdziesiąt dziewięć procent służby wojskowej.

Tematy
0

[...] do jakich absurdów dojść może umysł ludzki, kiedy nadmierna potęga rozumu skoncentrowana zostanie na zbyt małej przestrzeni.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

W księżycową jasną noc
Wynik 5 / 5 na podstawie 1 oceny.

Brak informacji o książce.