Cytaty
Oczami psa (19 cytatów)

3

Niektórzy [...] traktują psy tak, jakby nie miały przeszłości. To stworzenia bez osobistej historii, do pozazdroszczenia szczęśliwe - bo niczego nie pamiętają. Jasne jest jednak, że psy są szczęśliwe, pomimo że pamiętają.

Wewnątrz psa, Psie lata (o przeszłości i przyszłości)
Tematy
2

Nie czujemy się niezręcznie, gdy siedzimy z psem w milczeniu, [...]. Dopiero gdy znika język, zaczyna się naprawdę głęboka relacja.

Niemowa, Nieumyślny i zamierzony
Tematy
1

Kiedy [...] patrzymy na psa, widzimy także psa patrzącego na nas. Stanowi to część naszej więzi.

Masz mnie na dzień dobry, Efekt więzi
Tematy
1

Rzeczy istnieją dla [psa] tak długo, jak długo wydzielają zapach, który może wdychać. Podczas gdy możemy stać w jednym miejscu i chłonąć świat wzrokiem, psy muszą się poruszać, aby nim nasiąknąć. Nic dziwnego, że wydają nam się roztargnione: ich teraźniejszość jest w bezustannym ruchu.

Wewnątrz psa, Przelotne i zmienne...
Tematy
1

Każdy pies, któremu nadasz imię i którego przyprowadzisz do domu, kiedyś umrze. Ten okropny i niedający się uniknąć fakt jest częścią losu, który zgotowaliśmy sobie, wprowadzając psy do naszego życia.

Wewnątrz psa, Psia starość (o kalectwie i śmierci)
Tematy
1

Czym jest dla psa krawężnik? [...] Powierzchnia pod psimi łapami może być twarda lub miękka, [...] ale rozróżnienie między chodnikiem i jezdnią to ludzka sprawa. [...] Pies przewodnik musi nauczyć się, że krawężnik jest ważny dla jego towarzysza. Musi dowiedzieć się, co to jest pędzący samochód, [...] inni przechodnie, klamka. I uda mu się to. [...] Wydaje się, że psy łatwiej uczą się tego, co jest ważne dla nas, niż vice versa.

Psie oczy, Wzrokowy umwelt
Tematy
1

Czy psy się śmieją? Cóż, tylko wtedy, gdy coś jest wyjątkowo zabawne.

Niemowa, Skomlenie, warczenie, pisk, chichot
Tematy
1

[...] to nie zwierzęta chcą mówić, a nie potrafią. To my chcemy, żeby mówiły, a nie możemy ich do tego zmusić.

Niemowa, strona 95
Tematy
1

Psi nos u większości ras nie jest zbyt dyskretny. Pysk badający nową osobę pojawia się na kilka sekund przed resztą psa.

Obwąchiwanie, Wąchacze
Tematy
1

Psy są łaknącymi towarzystwa oportunistami.

Przynależność do domu, Zwierzęta z gwiazdką, strona 66
Tematy
0

Skarpetki są [...] dobrym źródłem naszego zapachu. Stąd właśnie biorą się w nich dziury, [...]. Bliższe badanie pokazuje, że każda dziura została wyrwana z miłością przez psie siekacze.

Wewnątrz psa, Blisko przy ziemi...
Tematy
0

Jeśli weźmiemy pod uwagę, czego od psów żądamy i czego oczekujemy, zrozumienie dzielących nas różnic może być bardzo korzystne. Wysiłki naukowców mające na celu znalezienie tych różnic bardziej niż cokolwiek innego podkreślają jedną bardzo ważną: ludzką potrzebę potwierdzania swojej wyższości - dokonywania porównań i wartościowania. Psy - te szlachetne istoty - nie mają takich potrzeb.

Szlachetny umysł, Nieludzie
Tematy
0

Wczoraj Pump nauczyła się dzięki automatycznym drzwiom w sklepie z artykułami dla zwierząt, że ściana rozstępuje się, gdy się do niej podchodzi, pozwalając przejść. Dziś już się tego oduczyła. We wzruszający sposób.

Szlachetny umysł, Uczenie się od innych
Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Oczami psa
Wynik 5 / 5 na podstawie 1 oceny.

Brak informacji o książce.