Jan Paweł II
Jan Paweł II

Imię  Karol
Drugie imię  Józef
Nazwisko  Wojtyła
Znany jako  Jan Paweł II

Autorzy na literę

56 cytatów

Cytaty
Jan Paweł II (56 cytatów)

10

Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne. Tylko dziś jest twoje.

Tematy
9

Pragnienie, by żyć lepiej, nie jest niczym złym, ale błędem jest styl życia, który wyżej stawia dążenie do tego, by mieć aniżeli być, i chce więcej mieć, nie po to aby bardziej być, lecz by doznać w życiu najwięcej przyjemności.

Tematy
9

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Tematy
8

Każdy z was młodzi przyjaciele znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie może nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie może się uchylać. Nie może zdezerterować. Wreszcie jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić.

Tematy
4

Wierzę, że im bardziej się kocha, tym więcej się czyni, gdyż miłości, która nie jest niczym więcej niż uczuciem, nie mógłbym nawet nazwać miłością.

4

Pewne prawdy jakoś nie mijają, powracają do ludzi wciąż.

Tematy
3

Miejcie odwagę żyć dla Miłości, Bóg jest Miłością.

Tematy
3

Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.

Tematy
2

Terroryzm bazuje na pogardzie dla ludzkiego życia. Właśnie dlatego jest nie tylko motorem niewybaczalnych zbrodni, lecz on sam — używając terroru jako strategii politycznej i ekonomicznej — stanowi prawdziwe przestępstwo przeciw ludzkości.

El terrorismo nace del odio, se basa en el desprecio de la vida del hombre y es un auténtico crimen contra la humanidad.

1

Cywilizacja, która odrzuca bezbronnych, zasługuje na miano barbarzyńskiej.

1

Każde życie, nawet najmniej znaczące dla ludzi, ma wieczną wartość przed oczami Boga.

Tematy
1

Dla chrześcijanina sytuacja nigdy nie jest beznadziejna.

1

Służyć Chrystusowi to wolność.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Jan Paweł II
Wynik 5 / 5 na podstawie 1 oceny.

Jan Paweł II – Cytaty.