F. Scott Fitzgerald

Imię  Francis
Drugie imię  Scott
Nazwisko  Fitzgerald

Autorzy na literę

20 cytatów

Cytaty
F. Scott Fitzgerald

To wcale nie jest paradoks – najlepiej widzi się życie, mimo wszystko, tylko z jednego okna.

Tematy

[...] poczucie fundamentalnych zasad przyzwoitości nie wszystkim przy urodzeniu jest równo dane [...].

Tematy

[...] zwierzenia młodych ludzi albo przynajmniej forma, w jakiej je czynią, mają zazwyczaj charakter plagiatu i psuje je brak szczerości.

Tematy

Ile razy masz ochotę kogoś krytykować [...] przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty.

Tematy

Dzielę los współczesnych kobiet, które rzucają wyzwanie mężczyznom, by zmusić ich do walki.

Człowiek wybiera pole bitwy i odnosi zwycięstwo, rzecz jasna pyrrusowe, albo zostaje wrakiem, ruiną, zaledwie upiornym echem odbitym od zwalonej ściany.

Kiedy będzie pani starsza, przekona się pani, że ludzie, którzy kochają, cierpią. Cierpią męki. Lepiej być młodym i nieczułym, niż kochać.

Najsilniejszą straż ustawia się przy wrotach prowadzących do niczego. Może dlatego, że pustka sama przez się jest zbyt wstydliwym widokiem, żeby go odsłaniać.

Ludzie żyjący samotnie zżywają się z samotnością.

Człowiek nigdy nie wie na pewno, jakie miejsce zajmuje w czyimś życiu.

Każdy przypisuje sobie przynajmniej jedną z głównych cnót, a oto moja: należę do niewielu uczciwych ludzi, jakich kiedykolwiek znałem.

Staranność, z jaką dobierał słowa, uderzyła mnie, jeszcze zanim zdążył się przedstawić.

Uśmiechnął się wyrozumiale - więcej niż wyrozumiale. Był to jeden z tych rzadkich uśmiechów dających pewność i otuchę na zawsze, uśmiech, który można spotkać w życiu cztery albo pięć razy. Obejmował - albo zdawał się obejmować na moment - calusieńki nieskończony świat, a potem koncentrował się na tobie z nieodpartą życzliwością. Było w nim akurat tyle zrozumienia, ile sam chciałbyś mieć; uśmiech ten zapewniał cę, że wywarłeś takie wrażenie, jakie - w najkorzystniejszych okolicznościach - chciałbyś wywrzeć.

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

F. Scott Fitzgerald
Wynik 5 / 5 na podstawie 1 oceny.

F. Scott Fitzgerald – Cytaty.