Cytaty
Jonathan Carroll (347 cytatów)

6

Trudno przekonać samego siebie, że miejsce, w którym przebywamy, jest naszym domem, i to nie zawsze jest to miejsce, w którym tkwi nasze serce. Czasami mi się to udaje, a czasami nie.

Tematy
3

Przybywanie lat nie martwiło mnie, przybywanie dolegliwości owszem.

Część trzecia, Rozdział 3
1

Największą bronią strachu jest jego zdolność do uczynienia nas ślepymi na wszystko inne. Kiedy nas ogarnia przerażenie, zapominamy, że są jeszcze inni, że są sprawy, o które należy walczyć, nie bacząc na siebie.

Tematy
1

Litość jest kiepskim materiałem do budowy fundamentów.

Część druga, Rozdział 2
Tematy
1

„W życiu najczęstsze są dwie sytuacje: albo coś spieprzyłeś, albo ktoś kazał ci spieprzać”

Część pierwsza, Rozdział 1
Tematy
1

Serce i umysł rzadko kłamią jednocześnie...

Część II, Brogsma, strona 263
Tematy
1

Pragnienie bycia bezpiecznym i kochanym nie jest tchórzostwem. My byśmy się kochali [...], ale nie zapewnilibyśmy sobie bezpieczeństwa. Huśtalibyśmy się na trapezach bez asekuracji. To może być dobre, gdy jesteś młody i nie masz nic do stracenia oprócz swego serca, ale gdy jesteś starszy i wiesz, że twoje serce to fragment całości, wycofujesz się, bo wolisz mieć rodzinę niż gwiazdkę z nieba. Wolę leżeć na ziemi i patrzeć na gwiazdy, niż próbować do nich dotrzeć, mając niewielką szansę, że mi się uda.

Część druga, Rozdział 6
Tematy
1

Człowiek może postąpić dziesięć razy źle, potem raz dobrze i ludzie z powrotem przyjmują go do swoich serc. Ale jeśli postąpi odwrotnie: dziesięć razy dobrze, a potem raz źle, nikt już więcej mu nie zaufa.

Tematy
1

Styl jest w pewnym sensie niezdolnością do robienia czegoś inaczej.

0

Trzeba kogoś lubić, żeby poczęstować się ostatnią frytką z jego talerza.

0

W każdym związku - na początku, w połowie czy pod koniec - następuje taka chwila, w której wszystko zależy od jednego słowa albo zdania. Czasem jedno spojrzenie potrafi odbudować związek lub zburzyć go raz na zawsze.

Tematy
0

Kraina snu jest jak plac zabaw, na którym zerwana z więzów rzeczywistości wyobraźnia wyżywa się na karuzelach, huśtawkach i zjeżdżalniach.

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Jonathan Carroll
Wynik 5 / 5 na podstawie 1 oceny.

Jonathan Carroll – Cytaty.