Albert Camus
Albert Camus

Imię  Albert
Nazwisko  Camus

Książki

Autorzy na literę

216 cytatów

Cytaty
Albert Camus (216 cytatów)

9

Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.

Не иди впереди меня — я могу не успеть. Не иди позади меня — я могу завести не туда. Просто иди рядом со мной и будь моим другом.

Tematy
4

Kiedy ciało jest smutne, serce powoli umiera.

Tematy
3

Wolność to nic więcej, niż szansa na bycie lepszym.

Tematy
3

Z przyjaźnią sprawa nie jest taka prosta. Długo i z trudem się ją zdobywa, ale kiedy się już przyjaźń posiadło, nie sposób się od niej uwolnić, trzeba stawić czoła.

Tematy
2

Są ludzie, którzy wolą raczej nic nie ukrywać niż musieć kłamać; ludzie którzy wolą raczej kłamać, niż nie mieć nic do ukrycia. I ludzie, którzy lubią i kłamstwo i tajemnice.

Tematy
1

Człowiek jest jedynym stworzeniem, które nie chce być tym, czym jest.

Tematy
1

[…] piękne czyny mają tak wysoką cenę dlatego, że są rzadkie, gdy niegodziwość i obojętność bywają znacznie częściej motorami działań ludzkich.

Tematy
1

Świat bez miłości jest martwym światem i zawsze przychodzi godzina, kiedy człowiek zmęczony błaga o twarz jakiejś istoty i serce olśnione czułością.

Tematy
1

Seks daje zwycięstwo, rychło jednak staje się klęską, i jedynym zwycięstwem nad nim staje się czystość.

Tematy
1

Niech pociechą dla nas będzie to, iż żaden ból na świecie nie trwa wiecznie. Kończy się cierpienie, pojawia się radość - tak równoważą się nawzajem.

Tematy
1

Miałem oczywiście zasady, na przykład, że żony przyjaciół są nietykalne. Po prostu z całą szczerością przestawałem czuć przyjaźń dla mężów kilka dni wcześniej.

Tematy
1

Czy istnieje coś gorszego niż miłość brzydkiej kobiety? Owszem - przyjaźń pięknej kobiety.

Tematy

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach

Albert Camus
Wynik 5 / 5 na podstawie 1 oceny.

Albert Camus – Cytaty.