Cytaty z książek
Nowo dodane cytaty

0

[...] dzisiaj człowiek musi się dobrze zastanowić, zanim wyjawi, w co naprawdę wierzy.

0

W ciągu ostatnich sześciu lat szacunek dla potęgi Ameryki znacznie zmalał. Świat wkrótce będzie wielobiegunowy.

0

Drugim imieniem kobiety jest „poczucie winy”. Niezależnie od tego co robimy, zawsze wydaje nam się, że powinnyśmy być gdzie indziej.

0

Tutaj urodziła się caryca Katarzyna Wielka, tutaj urodziła się caryca Maria Piotrowna, tutaj powstawały największe transatlantyki. To w tym mieście odbywały się pierwsze loty braci Wright, to tutaj lądował Hindenburg. Mamy najstarsze na świecie kino. To miasto jeszcze przed wojną uchodziło za jedno z najpiękniejszych w północnej Europie. […] To nie Szczecin jest byle jaki, tylko my, jego aktualni mieszkańcy!

0

Jeśli ktoś wam powie, że walka o prawo do zachowania prywatności nie ma dla niego znaczenia, bo nie ma niczego do ukrycia... odpowiedzcie mu, że to tak, jakby twierdził, że wolność słowa jest zbędna, bo nie ma nic ciekawego do powiedzenia.

Arguing that you don't care about the right to privacy because you have nothing to hide is no different than saying you don't care about free speech because you have nothing to say.

Zu argumentieren, dass Sie keine Privatsphäre brauchen, weil Sie nichts zu verbergen haben, ist so, als würden Sie sagen, dass Sie keine Freiheit der Meinungsäußerung brauchen, weil Sie nichts zu sagen haben.

Lorsque vous dites 'le droit à la vie privée ne me préoccupe pas, parce que je n'ai rien à cacher', cela ne fait aucune différence avec le fait de dire 'Je me moque du droit à la liberté d'expression parce que je n'ai rien à dire', ou 'de la liberté de la presse parce que je n'ai rien à écrire'.

Affermare che non si è interessati al diritto alla privacy perché non si ha nulla da nascondere è come dire che non si è interessati alla libertà di parola perché non si ha nulla da dire.

0

To prawda, mam ciało
i nie potrafię od niego uciec.

Tematy
0

[...] nigdy nie układałem mojego życia według tego, co mogliby o mnie pomyśleć inni.

0

Europa różnych prędkości jest od dawna rzeczywistością; nawet nie powinniśmy iść naprzód wszyscy razem. To był wielki błąd minionych lat!

0

Modelki mają termin przydatności.

Models have a sell-by date.

0

Nie pozwalam sobie na flirtowanie. To świadczyłoby o braku szacunku dla męża.

0

Gdy jesteś w ciąży, wszystko kręci się wokół miłości.

1

Książki to były kryształki z utrwaloną treścią. Czytać można je było za pomocą optonu. Był nawet podobny do książki, ale o jednej, jedynej stronicy między okładkami. Za dotknięciem pojawiały się na niej kolejne karty tekstu.

0

Najbardziej niepokoił mnie brak opracowań krytycznych czy wręcz paszkwilanckich z ducha, jakiejś analizy podsumowującej wszystkie ujemne skutki zabiegu, bo o tym, że musiały istnieć, ani przez chwilę nie wątpiłem; nie dla braku szacunku wobec badaczy, ale dlatego po prostu, że taka jest istota wszelkich ludzkich poczynań: nigdy nie ma w nich dobrego bez złego.

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach