Cytaty z książek
Nowo dodane cytaty

0

Moment, w którym doświadczasz bolesnej straty, może być w istocie chwilą, w której zostałeś najhojniej obdarowany.

0

Wśród wielu wad, tchórzostwo jest jedyną wadą bolesną; jest straszne w przewidywaniu, okropne w odczuwaniu, zawstydzające we wspomnieniu.

0

Kobieta sądzi, że niesamolubstwo polega głównie na kłopotaniu się o innych; mężczyzna - że na niesprawianiu innym kłopotu.

Tematy
0

Odwaga nie jest po prostu jedną z cnót, lecz formą każdej cnoty w momencie wystawienia jej na próbę.

0

Człowiek bez skrupułów winien się zawsze liczyć w postępowaniu z człowiekiem skrupulatnym.

0

Wszyscy śmiertelnicy mają skłonność do stawania się tym, pod co się podszywają.

0

Diabeł popiera wszystkie skrajności z wyjątkiem skrajnego poddania się Bogu.

0

Piekło musimy przedstawić jako stan, gdzie każdy jest wiecznie zajęty swoją własną godnością i awansem, gdzie każdy ma do kogoś pretensje i gdzie każdy pochłonięty jest śmiertelnie poważnymi uczuciami zazdrości, własnej ważności i urazy.

0

Zabawne jest, jak śmiertelnicy stale wyobrażają nas sobie jako tych, którzy wtłaczają im coś w głowę; w rzeczywistości najlepszą robotę wykonujemy wtedy, gdy pewnych rzeczy nie dopuszczamy do ich świadomości.

0

Istnieją dwa równe i przeciwne sobie błędy, które mogą być popełnione przez ludzkość odnośnie demonów. Pierwszy, to niewiara w ich istnienie. Drugi, to wierzyć i być aż zanadto i niezdrowo nimi zainteresowanym.

0

Doprawdy, najpewniejszą drogą do Piekła jest droga stopniowa – łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów.

0

Kochać w ogóle znaczy wystawić się na zranienie. Pokochaj cokolwiek, a twoje serce z pewnością odczuje ból, a może nawet zostanie złamane. Jeśli chcesz mieć pewność utrzymania serca w stanie nienaruszonym, nie wolno ci go ofiarować nikomu, nawet zwierzęciu.

0

[...] lepiej tracić niż nigdy nie spotkać.

Przejdź do strony
Więcej treści znajdziesz na pozostałych stronach