Arthur C. Clarke
Wynik 5 / 5 na podstawie 1 oceny.

Informacje o autorze
Arthur C. Clarke

Jego najbardziej znanym dziełem jest książka 2001: Odyseja kosmiczna oraz nakręcony przez Stanleya Kubricka film o tym samym tytule według wspólnego scenariusza Clarke’a i Kubricka. W latach 1927-1936 uczęszczał do Huish’s Grammar School w Taunton. Już we wczesnej młodości wykazywał duże zainteresowanie czasopismami science-fiction, które skrzętnie kolekcjonował. W roku 1933, mając 17 lat został przyjęty do założonego rok wcześniej British Interplanetary Society. W roku 1936 Clarke przeprowadził się do Londynu. II wojna światowa skierowała kroki fantasty science-fiction do Royal Air Force.

Nowo dodane książki
Arthur C. Clarke (brak książek)

Nikt jeszcze nie dodał
książki tego autora

Nowo dodane cytaty
Arthur C. Clarke

0

Zgodzono się powszechnie, że najdoskonalsza forma rządów to komunizm, pechowo jednak zdarzyło się, że ktoś już tego spróbował w historii. Eksperyment kosztował życie setek milionów ludzi, a ostatecznie i tak się okazało, że komunizm można z powodzeniem zastosować jedynie wobec społeczeństw owadów, robotów drugiej klasy i podobnie wąskich grup. Niedoskonałym ludziom pozostało korzystać ze stosunkowo „najlepszego zła”, czyli demokracji definiowanej często jako „osobnicza chciwość ograniczana przez skuteczny, ale nie nadgorliwy rząd”.

0

Po raz pierwszy tak wiele uwagi poświęca się przyszłości, co zakrawa trochę na ironię, bo przyszłości możemy wcale nie mieć.

Tematy