Margaret Atwood
Wynik 5 / 5 na podstawie 1 oceny.

Informacje o autorze
Margaret Atwood

Urodzona w Ottawie jako drugie z trojga dzieci entomologa Carla Edmunda Atwooda i dietetyczki Margaret Dorothy Killiam. W związku z badaniami ojca Atwood spędziła sporą część swego dzieciństwa w lasach północnego Quebecu, później mieszkała także w Sault Ste. Marie i Toronto. Przez długi czas nie ukończyła z tego powodu ani jednego pełnego roku szkolnego. Będąc dzieckiem zaczytywała się w książkach, komiksach i baśniach braci Grimm. Atwood zaczęła pisać już w wieku sześciu lat, a gdy miała lat szesnaście postanowiła, że swą przyszłość zwiąże z pisarstwem.

Nowo dodane książki
Margaret Atwood (7 książek)

Na powyższej półce znajdziesz nowo dodane książki, których autorem jest Margaret Atwood.

Zobacz wszystkie książki.

Nowo dodane cytaty
Margaret Atwood

0

Nieśmiertelność to koncepcja [...]. Jeśli potraktujesz śmiertelność jako byt – nie śmierć, ale jej przeczucie i strach przed nią – wtedy nieśmiertelność jest brakiem takiego strachu.

Tematy
0

Społeczeństwo ludzkie [...] jest czymś w rodzaju potwora, jego główne produkty uboczne to trupy i gruzy. Niczego się nie uczy, wciąż popełnia te same kretyńskie błędy, przehandlowuje długotrwałą pracę za krótkotrwałe kołacze. Przypomina gigantycznego ślimaka niezmordowanie wgryzającego się we wszystkie inne bioformy na planecie, mordującego życie na Ziemi i wysrywającego je w formie wyprodukowanych i szybko odchodzących w zapomnienie plastikowych śmieci.

Tematy